  • CDR03BX683AKSS\6
CDR03BX683AKSS\6
advertisement
Manufacturer No:
CDR03BX683AKSS\6
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR03BX683AKSS\6
Package:
1808
Datasheet:
Description:
68nF Ceramic Capacitor 10% 1808
Step5Bar-code shipping tag
CDR03BX683AKSS\6
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    1808
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68nF
  • Depth
    2.03mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.57mm