  • CDR03BP471BKUM\M1K
CDR03BP471BKUM\M1K
advertisement
Manufacturer No:
CDR03BP471BKUM\M1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR03BP471BKUM\M1K
Package:
1808
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10% 1808
Step5Bar-code shipping tag
CDR03BP471BKUM\M1K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1808
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Depth
    2.03mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.57mm