  • CDR02BX223AMURAT
CDR02BX223AMURAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BX223AMURAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR02BX223AMURAT
Package:
1805 (4512 Metric)
Datasheet:
CDR02BX223AMURAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR02 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±20% BX 0.180Lx0.050W 4.57mmx1.27mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1805 (4512 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BX223AMURAT
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1805 (4512 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR02
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.050W 4.57mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm