  • CDR02BX153AKWRAR
CDR02BX153AKWRAR
advertisement
Manufacturer No:
CDR02BX153AKWRAR
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR02BX153AKWRAR
Package:
1805 (4512 Metric)
Datasheet:
CDR02BX153AKWRAR
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR02 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.180Lx0.050W 4.57mmx1.27mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1805 (4512 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR02BX153AKWRAR
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1805 (4512 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR02
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.050W 4.57mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Depth
    1.27mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    4.57mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm