  • CDR01BX472AMWM
CDR01BX472AMWM
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BX472AMWM
HK JDW NO:
66-CDR01BX472AMWM
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BX472AMWM
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    1.27mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Custom Capabilities
    TAPE & REEL AVAILABLE UPON REQUEST
  • Height
    1.397mm
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm