  • CDR01BP680BKUR\M1K
CDR01BP680BKUR\M1K
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BP680BKUR\M1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR01BP680BKUR\M1K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
68pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BP680BKUR\M1K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68pF
  • Depth
    1.27mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2.03mm