  • CDR01BP470BKSR\M500
CDR01BP470BKSR\M500
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BP470BKSR\M500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CDR01BP470BKSR\M500
Description:
47pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BP470BKSR\M500
    0805
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Depth
    1.27mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    2.03mm