  • CDR01BP121BJYSAT
CDR01BP121BJYSAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BP121BJYSAT
HK JDW NO:
877-CDR01BP121BJYSAT
Datasheet:
CDR01BP121BJYSAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR01 120pF 100V Ceramic Capacitor ±5% BP 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BP121BJYSAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    120pF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm