  • CDR01BP101BKMSMT
CDR01BP101BKMSMT
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BP101BKMSMT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CDR01BP101BKMSMT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BP101BKMSMT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Depth
    1.27mm
  • Length
    2.03mm