  • CDH53-560KC
CDH53-560KC
advertisement
Manufacturer No:
CDH53-560KC
HK JDW NO:
738-CDH53-560KC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDH53-560KC
Step5Bar-code shipping tag
CDH53-560KC
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Published
    2001
  • Series
    CDH53
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.205W 6.00mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    870mOhm Max
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Rated Current-Max
    0.5A
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm