  • CDH2D09SNP-1R5MC
CDH2D09SNP-1R5MC
advertisement
Manufacturer No:
CDH2D09SNP-1R5MC
HK JDW NO:
738-CDH2D09SNP-1R5MC
Step5Bar-code shipping tag
CDH2D09SNP-1R5MC
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Series
    CDH2D09/S
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.112Lx0.106W 2.85mmx2.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    870mA
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    870mA
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    760mA
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm