  • CDH115NP-101KC
CDH115NP-101KC
advertisement
Manufacturer No:
CDH115NP-101KC
HK JDW NO:
738-CDH115NP-101KC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDH115NP-101KC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDH115NP-101KC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDH115
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.441Lx0.433W 11.20mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    960mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    260mOhm Max
  • Max DC Current
    960mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    4343
  • Height
    5.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm