  • CDEP134NP-8R0MC
CDEP134NP-8R0MC
advertisement
Manufacturer No:
CDEP134NP-8R0MC
HK JDW NO:
738-CDEP134NP-8R0MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDEP134NP-8R0MC
Description:
Quantity:
In Stock : 766
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDEP134NP-8R0MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    6.5A
  • Inductance
    8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    18.4mOhm Max
  • Max DC Current
    6.5A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Current - Saturation
    7.2A
  • Case/Size Code
    5353
  • Height
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.193 4.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDEP134
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.531W 13.50mmx13.50mm
  • Tolerance
    ±20%