  • CDEP106NP-1R2MC-50
CDEP106NP-1R2MC-50
advertisement
Manufacturer No:
CDEP106NP-1R2MC-50
HK JDW NO:
738-CDEP106NP-1R2MC-50
Step5Bar-code shipping tag
CDEP106NP-1R2MC-50
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2009
  • Series
    CDEP106
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    10.4mm
  • Current Rating
    13.5A
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.44mOhm Max
  • Max DC Current
    13.5A
  • Current - Saturation
    19.2A
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm