  • CDEP105-2R5MC-50
CDEP105-2R5MC-50
advertisement
Manufacturer No:
CDEP105-2R5MC-50
HK JDW NO:
738-CDEP105-2R5MC-50
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDEP105-2R5MC-50
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDEP105-2R5MC-50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDEP105
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    7.8A
  • Inductance
    2.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    10.5mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    11.8A
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm