  • CDBA3200-HF
CDBA3200-HF
advertisement
Manufacturer No:
CDBA3200-HF
HK JDW NO:
186-CDBA3200-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
CDBA3200-HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDBA3200-HF
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2014
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    LOW POWER LOSS
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 3A
  • Operating Temperature - Junction
    -50°C~175°C
  • Output Current-Max
    3A
  • Application
    EFFICIENCY
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Max Reverse Voltage (DC)
    200V
  • Average Rectified Current
    3A
  • Number of Phases
    1
  • Capacitance @ Vr, F
    250pF @ 4V 1MHz
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    70A