  • CD73NP-390MC
CD73NP-390MC
advertisement
Manufacturer No:
CD73NP-390MC
HK JDW NO:
738-CD73NP-390MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CD73NP-390MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CD73NP-390MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    217mOhm Max
  • Max DC Current
    740mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    3128
  • Self Resonant Frequency
    17.4MHz
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CD73
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7.3mm
  • Current Rating
    740mA