  • CD5FY331JO3F
CD5FY331JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD5FY331JO3F
HK JDW NO:
192-CD5FY331JO3F
Datasheet:
CD5FY331JO3F
Description:
CD5 Series 330pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD5FY331JO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.181W 6.90mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Lead Diameter
    400 μm
  • Size Code
    2718
  • Height
    6.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.240 6.10mm
  • Length
    6.9mm