  • CD5EC510GO3
CD5EC510GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD5EC510GO3
HK JDW NO:
192-CD5EC510GO3
Datasheet:
CD5EC510GO3
Description:
CD5 Series 51pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 100 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD5EC510GO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    51pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Lead Pitch
    2.9972mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Size Code
    2714
  • Height
    5.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3.6mm