  • CD5EC390JO3
CD5EC390JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD5EC390JO3
HK JDW NO:
192-CD5EC390JO3
Datasheet:
CD5EC390JO3
Description:
CD5 Series 39pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 100 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 86
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CD5EC390JO3
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.130W 6.90mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    3.3mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    4.4mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Lead Diameter
    400 μm
  • Size Code
    2713
  • Height
    4.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • Length
    6.9mm