  • CD5CC150DO3F
CD5CC150DO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD5CC150DO3F
HK JDW NO:
192-CD5CC150DO3F
Package:
Radial
Datasheet:
CD5CC150DO3F
Description:
CD5 Series 15pF Mica Capacitor ±0.5pF Bulk -55°C~125°C Through Hole 200 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 15936
Step5Bar-code shipping tag
CD5CC150DO3F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CD5
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Lead Pitch
    2.9972mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Size Code
    2712
  • Height
    4.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3mm