  • CD30FD223FO3
CD30FD223FO3
advertisement
Manufacturer No:
CD30FD223FO3
HK JDW NO:
192-CD30FD223FO3
Datasheet:
CD30FD223FO3
Description:
CD30 Series 0.022μF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD30FD223FO3
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Lead Pitch
    11.0998mm
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Size Code
    8346
  • Height
    23.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.929 23.60mm
  • Length
    21.1mm
  • Width
    11.7mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.831Lx0.461W 21.10mmx11.70mm