  • CD19FD911GO3
CD19FD911GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD19FD911GO3
HK JDW NO:
192-CD19FD911GO3
Datasheet:
CD19FD911GO3
Description:
CD19 Series 910pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD19FD911GO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.650Lx0.209W 16.50mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    910pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Lead Pitch
    8.7122mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Height
    13mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm