  • CD19FD152GO3
CD19FD152GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD19FD152GO3
HK JDW NO:
192-CD19FD152GO3
Datasheet:
CD19FD152GO3
Description:
CD19 Series 1500pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 16
Step5Bar-code shipping tag
CD19FD152GO3
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    5.8mm
  • Lead Pitch
    8.7mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    6623
  • Height
    13.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.520 13.20mm
  • Length
    16.8mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.661Lx0.228W 16.80mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C