  • CD19CD180JO3
CD19CD180JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD19CD180JO3
HK JDW NO:
192-CD19CD180JO3
Datasheet:
CD19CD180JO3
Description:
CD19 Series 18pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~125°C Through Hole 200 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD19CD180JO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CD19
  • Published
    2011
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    General Purpose
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Terminal Pitch
    8.7mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    8.7122mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Size Code
    6419
  • Height
    12.7mm
  • Length
    16.3mm
  • Width
    4.8mm