  • CD17CD180JO3F
CD17CD180JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD17CD180JO3F
HK JDW NO:
192-CD17CD180JO3F
Datasheet:
CD17CD180JO3F
Description:
CD17 Series 18pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~150°C Through Hole -200/+200ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD17CD180JO3F
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2013
  • Series
    CD17
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    -200/+200ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Terminal Pitch
    5.9mm
  • Lead Pitch
    5.8928mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Size Code
    4517
  • Dissipation Factor
    0.05 %
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm
  • Length
    11.4mm
  • Width
    4.3mm