  • CD17CD150JO3
CD17CD150JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD17CD150JO3
HK JDW NO:
192-CD17CD150JO3
Datasheet:
CD17CD150JO3
Description:
CD17 Series 15pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~150°C Through Hole 200 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD17CD150JO3
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    CD17
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4.3mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4517
  • Dissipation Factor
    0.05 %
  • Height
    9.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm
  • Length
    11.4mm