  • CD15FD111FO3
CD15FD111FO3
advertisement
Manufacturer No:
CD15FD111FO3
HK JDW NO:
192-CD15FD111FO3
Datasheet:
CD15FD111FO3
Description:
CD15 Series 110pF Mica Capacitor ±1% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD15FD111FO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    110pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5.9mm
  • Lead Pitch
    5.8928mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Size Code
    4721
  • Height Seated (Max)
    0.370 9.40mm
  • Length
    11.9mm
  • Width
    5.3mm