  • CD15ED300GO3
CD15ED300GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD15ED300GO3
HK JDW NO:
192-CD15ED300GO3
Datasheet:
CD15ED300GO3
Description:
CD15 Series 30pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 100 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD15ED300GO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4517
  • Height
    9.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm
  • Length
    11.4mm
  • Width
    4.3mm