  • CD10FD131GO3
CD10FD131GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD10FD131GO3
HK JDW NO:
192-CD10FD131GO3
Datasheet:
CD10FD131GO3
Description:
CD10 Series 130pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Through Hole 70 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CD10FD131GO3
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.382Lx0.201W 9.70mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    3.6mm
  • Lead Pitch
    3.6068mm
  • Lead Spacing
    0.142 3.60mm
  • Size Code
    3821
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm
  • Length
    9.7mm
  • Width
    5.3mm