  • CCR06CG153JS
CCR06CG153JS
advertisement
Manufacturer No:
CCR06CG153JS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR06CG153JS
Description:
15nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CCR06CG153JS
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Packing Method
    BULK; TR, 12 INCH
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/36
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Length
    7.37mm