  • CCR05CK2R2BPV
CCR05CK2R2BPV
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CK2R2BPV
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR05CK2R2BPV
Description:
C(SIZE)G 2.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CK2R2BPV
    WIRE
  • Series
    C(SIZE)G
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2pF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1909
  • Positive Tolerance
    4.5455%
  • Negative Tolerance
    4.5455%
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm