  • CCR05CG680JRV
CCR05CG680JRV
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CG680JRV
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR05CG680JRV
Description:
68pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CG680JRV
  • Capacitance
    68pF
  • Packing Method
    BULK; TR, 12 INCH
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1909
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C