  • CCR05CG202JMTR2
CCR05CG202JMTR2
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CG202JMTR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CCR05CG202JMTR2
Description:
2nF Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CG202JMTR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm