  • CCR05CG101GP
CCR05CG101GP
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CG101GP
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CCR05CG101GP
Description:
100pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CG101GP
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    BULK; TR, 12 INCH
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm