  • CCMX2-MM-RG178-24
CCMX2-MM-RG178-24
advertisement
Manufacturer No:
CCMX2-MM-RG178-24
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CCMX2-MM-RG178-24
Package:
Datasheet:
CCMX2-MM-RG178-24
Description:
RF Cable Assemblies DC-6GHz RG178 24 in. MMCX RA/RA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCMX2-MM-RG178-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Feature
    Shielded
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Gender
    Male to Male
  • Style
    MMCX to MMCX
  • Polarity
    Normal
  • Cable Type
    RG-178
  • Impedance
    50Ohms
  • Frequency (Max)
    6GHz
  • 1st Connector
    MMCX Male Plug, Right Angle
  • 2nd Connector
    MMCX Male Plug, Right Angle
  • Connector Type A
    MMCX, Plug
  • Connector Type B
    MMCX, Plug
  • Gender Type A
    Male
  • Gender Type B
    Male
  • Length
    24.00 609.60mm