  • CCK40-MM-160-48
CCK40-MM-160-48
advertisement
Manufacturer No:
CCK40-MM-160-48
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CCK40-MM-160-48
Package:
Datasheet:
CCK40-MM-160-48
Description:
CBL ASSY 2.92MM PLUG-PLUG 4'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCK40-MM-160-48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    160
  • Feature
    Shielded
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Gray
  • Gender
    Male to Male
  • Style
    2.92mm to 2.92mm
  • Polarity
    Normal
  • Cable Type
    4.06mm OD Coaxial Cable
  • Impedance
    50Ohm
  • Wire/Cable Type
    Coaxial
  • Cable Length
    1.2192m
  • Frequency (Max)
    40GHz
  • 1st Connector
    2.92mm Male Plug
  • 2nd Connector
    2.92mm Male Plug