  • CCHD-950X-50-100.000
CCHD-950X-50-100.000
advertisement
Manufacturer No:
CCHD-950X-50-100.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CCHD-950X-50-100.000
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCHD-950X-50-100.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CCHD-950
  • Size / Dimension
    0.559Lx0.360W 14.20mmx9.14mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Max Supply Current
    25mA
  • Height
    5.3086mm
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • Length
    14.1986mm
  • Width
    9.144mm