  • CCF6013K0FKE36
CCF6013K0FKE36
advertisement
Manufacturer No:
CCF6013K0FKE36
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CCF6013K0FKE36
Package:
Conformal
Datasheet:
CCF6013K0FKE36
Description:
Through Hole 13kOhm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 1582
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCF6013K0FKE36
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Weight
    749.986634mg
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    3.53mm
  • Length
    10.16mm