  • CC1R5-4812SF-E
CC1R5-4812SF-E
advertisement
Manufacturer No:
CC1R5-4812SF-E
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-CC1R5-4812SF-E
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
CC1R5-4812SF-E
Description:
Quantity:
In Stock : 30
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC1R5-4812SF-E
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Number of Pins
    7
  • Weight
    3.2g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    CC-E (1.5W)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.65Lx0.65W x 0.34 H 16.5mmx16.6mmx8.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Depth
    16.61mm
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    125mA
  • Voltage - Output 1
    12V~15V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    125mA
  • Output Current
    125mA
  • Output Power
    1.5W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Min Input Voltage
    36V
  • Max Input Voltage
    76V
  • Current - Output 1
    125mA
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Max Output Power
    1.5W
  • Isolation
    Isolated
  • Nominal Output Voltage
    12V
  • Max Input Voltage (DC)
    76V
  • Min Input Voltage (DC)
    36V
  • Height
    8.636mm
  • Length
    16.51mm
  • Width
    16.51mm