  • CC025ACL-M
CC025ACL-M
advertisement
Manufacturer No:
CC025ACL-M
HK JDW NO:
342-CC025ACL-M
Package:
10-DIP Module
Datasheet:
CC025ACL-M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC025ACL-M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    10-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CC025 (25W)
  • Size / Dimension
    2.80Lx2.40W x 0.50 H 71.1mmx61.0mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    25W
  • Number of Outputs
    3
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    500V
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    5A 830mA 830mA
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Voltage - Output 2
    15V