  • CBS50481R8-F1
CBS50481R8-F1
advertisement
Manufacturer No:
CBS50481R8-F1
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-CBS50481R8-F1
Package:
Half Brick
Datasheet:
CBS50481R8-F1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CBS50481R8-F1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Half Brick
  • Weight
    85.048569g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CBS (50W)
  • Size / Dimension
    2.46Lx2.31W x 1.04 H 62.5mmx58.7mmx26.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    21W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    71%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Voltage - Output 1
    1.8V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Output Power
    50W
  • Current - Output 1
    11.7A
  • Height
    12.7mm