  • CBS200242R5-F4
CBS200242R5-F4
advertisement
Manufacturer No:
CBS200242R5-F4
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-CBS200242R5-F4
Package:
Half Brick
Datasheet:
CBS200242R5-F4
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CBS200242R5-F4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Half Brick
  • Weight
    85.048569g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CBS (200W)
  • Size / Dimension
    2.44Lx2.34W x 1.54 H 62.0mmx59.5mmx39.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    88W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    2.5V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    200W
  • Current - Output 1
    35A
  • Height
    12.7mm