  • CBS1002428-F6
CBS1002428-F6
advertisement
Manufacturer No:
CBS1002428-F6
HK JDW NO:
165-CBS1002428-F6
Package:
Half Brick
Datasheet:
CBS1002428-F6
Step5Bar-code shipping tag
CBS1002428-F6
  • Package / Case
    Half Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CBS (100W)
  • Size / Dimension
    2.44Lx2.34W x 2.05 H 62.0mmx59.5mmx52.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    101W
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    100W
  • Current - Output 1
    3.6A
  • Height
    12.7mm