  • CBS100241R8-RF2
CBS100241R8-RF2
advertisement
Manufacturer No:
CBS100241R8-RF2
HK JDW NO:
165-CBS100241R8-RF2
Package:
Half Brick
Datasheet:
CBS100241R8-RF2
Step5Bar-code shipping tag
CBS100241R8-RF2
  • Package / Case
    Half Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CBS (100W)
  • Size / Dimension
    2.44Lx2.34W x 1.04 H 62.0mmx59.5mmx26.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    42W
  • Efficiency
    71%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    1.8V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    100W
  • Current - Output 1
    23.4A
  • Height
    12.7mm