  • CBR08C330GAGAC
CBR08C330GAGAC
advertisement
Manufacturer No:
CBR08C330GAGAC
HK JDW NO:
417-CBR08C330GAGAC
Description:
CBR-SMD RF C0G 33pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CBR08C330GAGAC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm