  • CBR02C240F8GAC
CBR02C240F8GAC
advertisement
Manufacturer No:
CBR02C240F8GAC
HK JDW NO:
417-CBR02C240F8GAC
Description:
CBR-SMD RF C0G 24pF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CBR02C240F8GAC
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    24pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Height
    0.3mm
  • Length
    0.5mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm