  • CB3LV-5I-16M7800
CB3LV-5I-16M7800
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-5I-16M7800
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3LV-5I-16M7800
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
CB3LV-5I-16M7800
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-5I-16M7800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    16.78MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
  • Operating Frequency
    16.78MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    8ns
  • Fall Time-Max
    8ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Load Capacitance
    50pF
  • Max Supply Current
    12mA
  • Height
    1.8034mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm