  • CB3LV-3I-7M372800
CB3LV-3I-7M372800
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-3I-7M372800
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-CB3LV-3I-7M372800
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CB3LV-3I-7M372800
Description:
Quantity:
In Stock : 12023
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-3I-7M372800
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CB3LV
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    7.3728MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    12mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm