  • CB3LV-3C-64M0000-T
CB3LV-3C-64M0000-T
advertisement
Manufacturer No:
CB3LV-3C-64M0000-T
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-CB3LV-3C-64M0000-T
Step5Bar-code shipping tag
CB3LV-3C-64M0000-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Output Load
    30 pF
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    64MHz
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    64MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V